Skip navigation.
Home
Neither Bike Nor Trike

Kaip nuimti vienračio švaistiklius?

Unike's picture

Vienračio švaistikliams nuimti yra specialūs raktai - dvieju varžtų mazgai,- kuriuos galima įsigyti dvaračių parduotuvėse. Švaistiklio nuėmikliai būna kvadratinėms ašims (pvz., kaip QU-AX Luxus), krumplinėms ISIS (Octalink) ašims (pvz., kaip QU-AX Cross, QX Series, Kris Holm) arba universalūs, tinkantys ir vienoms, ir kitoms.

Тurint raktą, pirmiausia reikia išsukti varžtą, kurio švaistiklis yra prisuktas prie stebulės ašies ir į jo vietą įsukti švaistiklių nuėmiklį. Švaistiklio nuėmiklio centre yra varžas, kurį įsukant stumiama ašis ir švaistiklis nuo jos numaunamas.

Švaistiklius geriau nuimti neišėmus rato iš rėmo. Jeigu rėmas yra aliumininis (Kris Holm, QU-AX QX Series), grąžinant ratą į rėmą patartina patikrinti ar pakankamai liko klijų ant varžtų, kurie per lengvai įsukti gali važiuojant atsiveržti. Jeigu klijai nutrupėjo, reikia iš naujo patepti.

Švaistiklio be didelio reikalo nuiminėti nereikia, nes taip dyla jungtis su ašimi ir ilgainiui švaistiklis ims klibėti. Jeigu pradėjo dilti padanga tipinėse vietose, verčiau išleidus orą pasukti padangą, negu perstatyti švaistiklius.

boruzius's picture

joy joy - dekui

joy joy - dekui Big Nose Wink