Skip navigation.
Home
Neither Bike Nor Trike

Ar važinėjant vienračiu būtinos kūno apsaugos?

gib's picture

Ne, važinėjant vienračiu kūno apsaugos nėra būtinos. Dauguma žmonių važinėdami nenaudoja jokių apsaugų. Vienračiu yra važiuojama palyginti negreitai, kūnas būna natūralioje stačioje padėtyje kaip vaikštant, todėl praradus pusiausvyrą tiesiog nulipi ir atsistoji ant žemės ar grindų.

Gloves

Tačiau yra atvejų, kai apsaugos yra pageidautinos. Pvz., kalnų vienračiai (muni, trials) dažniausiai turi pedalus su dygliais, kurie gali nubrozdinti blauzdas. Taip pat kalnų vienračių sporte yra didesnė tikimybė staiga griūti susidūrus su netikėta kliūtimi ir susitrenkti blauzdas, alkūnes, riešus ar galvą, todėl ekstremaliam važiavimui yra rekomenduojamos blauzdų (kelių), alkūnių, riešų apsaugos ir šalmas, rečiau – dar pėdų ir kulkšnių apsaugos.

Pradedantiems vienratininkams ir besimokantiems naujų triukų rekomenduojama mūvėti pirštines su riešų apsaugomis arba tik riešų apsaugas, nes dažniausiai krentant ant žemės ir remiantis ranka sutrenkiamas palyginti silpnas riešo sanarys arba nubrozdinamas delnas. Taip pat reiktų apsaugoti blauzdas, jeigu pedalai yra dygliuoti.