Skip navigation.
Home
Neither Bike Nor Trike

DNS problema ( = fuck serveriai.lt = )

gib's picture

2007 m. kovo 30 d. buvo nepasiekiama unike.org svetainė, nes dėl DNS įrašo klaidos užklausos buvo nukreipiamos ne tuo adresu. Problemos priežastis aiškinamasi su paslaugos tiekėju.

Kad ateityje svetainė būtų visuomet pasiekiama, galite savo „hosts“ faile įrašyti ir užkomentuoti simboliu „#“ tokią eilutę:

#84.15.56.74 www.unike.org

Jeigu ateityje svetainė nebus pasiekiama, galėsite ją pasiekti ištrynę „#“ ir isšaudoję „hosts“ failą. Failas „hosts“ paprastai yra:

  • Windows: C:\windows\system32\drivers\etc\hosts
  • Unix/Linux: /etc/hosts
gib's picture

Serveriai.lt pjauna grybus

Problema buvo serveriai.lt vadinamas „skubus serverio techninės įrangos atnaujinimas“. Pranešė el. paštu prieš dvi dienas ir pakeitė serverio IP. Visiški kretinai! Jiems atrodo, kad kiekvienas klientas turi nieko neveikiantį Sysadmin'ą, kuris budriai laukia kada reikės pulti tvarkyti sistemą (kaip tik šia savaitę turėjau perinstaliuot savo namų kompą ir porą dienų neskaičiau z-ilijono šalutinių el. p. dėžučių.) Mūsų DNS zone file tvarkytojas reikalauja dienos failo užkrovimui ir dviejų parų pakeitimų atnaujinimui (12 + 48 = 60 val.), todėl pagal tvarką reikia trijų parų, jeigu atliksi pakeitimą nedelsiant. Davė neprotingą terminą, atsirašinėja ir bendraujant telefonu apsimetinėja, kad maždaug nieko neįvyko.

Pažįstu serveriai.lt steigėjus, kaip ir padorūs žmogeliai. Bet tokių dundukų į darbą yra priėmė, kad neduok tu… Vienas svetainių kūrimo projektų vadybininkas negyvai užp*: prižada – nepadaro, vėl prižada – vėl nepadaro, į laiškus neatsako, pažada paskambinti – nepaskambina, o po to apsiputojęs aiškina, kad nieko nežadėjo ir dangstosi formalia sutartimi. Žodžiu, samdyk serveriai.lt, jeigu reikia svetainės, nori sutaupyti du centu, sugaišti marias laiko ginčydamasis su arogantišku puspročiu ir gauti š* vertą rezultatą, kurį perdarys kita kontora arba tu pats.

Ir iš viso, po tokių pasikartojančių bajerių į serveriai.lt tikrai nereikia žiūrėti kaip į rimtą ir patikimą ISP. Šiaip, mėgėjai diletantai asmeninėms nelankomoms svetainėms host'inti.

P.S. Suprantama, tas įrašas „hosts“ faile nepadės tuo atveju, kai pakeičiamas IP. Iš pradžių aš maniau, kad čia ipower.com DNS įrašus reset'ino kai serveriai.lt telefonu nė neužsiminė, kad serverio IP keitė.

gib's picture

Duomenys

Dar matau ir duomenys dingo. Tikrai pamenu, kad 2007 m. balandžio 1 d. event'ą su nuotrauka buvau sukūręs ir kitą straipsnį taisęs. Ką kiti rašė nepamenu.

Tarakonaz's picture

Taip

Dar buvo kritinės masės tema. Na bet nieko. Reikia tikėtis, kad tai daugiau nepasikartos. Smile

sharchanas's picture

provokacija

po KM neveikia anei GD anei unike. PROVOKACIJA Smile kazkas labai labai uzpykes ant ekologisko transporto. o siaip tai girdejau, kad ten nlb graziai sita KM praejo. drauge, kuri vaziavo pasakojo, kaip patys dviratininkai rovesi, kad tik masina aplamdyt, kad tik pasimust...

Tarakonaz's picture

Na

Na aš tai to nepastebėjau. Važiavau su 24" tai vietomis labai nuo visų atsilikinėjau. Noriu foto surast, bet va nei GD, nei kur kitur jų nėra dar. Grin

sharchanas's picture

GD

o tu prie GD gali pasijungt?

Tarakonaz's picture

Negaliu

Negaliu

sharchanas's picture

numiro

suvisai numiro. gal kas turi rysi su GD ir paklaust kame beda gali?

gib's picture

Gerasdviratis

Žinau tik tiek, kad buvo nuspręsta pakeisti ISP ir taip sutapo, kad apie tai pranešus sugriuvo sistemos duomenų bazė. Egidijus įtaria seno ISP sąmoningą sugadinimą, bet kaip ten yra iš tikrųjų nežino? Žodžiu, dabar atstatoma duombazė ir perkeliama į kažkokią kontorą Panevėžy. Reikia pakentėti šiek tiek be diskusijų.

sharchanas's picture

pakeitimai

bet tai lyg ir buvo perkele pries savaitgaly. blemba ka man tada darbe veikt kai GD forumas neveikia?Smile

gib's picture

Serveriai.lt servisas

Žodžiu, šiandien ryte paskambinau į serveriai.lt, supratau, kad turiu laukti atsakymo į savo el. pranešimą. Prieš darbo pabaigą atsakymo nebuvo, paskambinau vėl. Pasakė, kad turi backup'us ir informaciją atstatys, bet turim parašyti konkrečiai ko norim. Paaiškinau ir tikiuosi žmogelis suprato, kad turi būti atstatyta visa dingusi informacija, lyg nieko nebūtų nutikę. Tiems, kas klausė kaip bus su prarasta info – rytoj turėtų būti atstatyta.

Beje, štai taip atrodė serveriai.lt pranešimas su tuščiais pažadais. Paprastas klientas jį perskaitęs tiesiog suprastų, kad naktį pusvalandį neveiks svetainė ir viskas:

Cholerikas's picture

Kaip ir visalaika levos

Kaip ir visalaika levos providerio atmaskes ir populizmas, ner cia ko stebetis.

gib's picture

Reikia problemų - samdyk serveriai.lt

Kaip matot duomenys nėra atstatyti. Šiandien paskambinau į serveriai.lt, žmogelis, kuris žadėjo, kad vakar duomenys bus atstatyti, šiandien jau neprisiminė, kad yra ką nors žadėjęs Grin Manau, kad apsimetinėti nežadėjus yra serveriai.lt kultūra arba politika, taip pat kaip ir reikalauti formalaus rašto dėl menkiausio prašymo.

Paprašiau, kad mane sujungtu su Arvydu Štrausu, tikriausiai UAB „Interneto vizija“ direktorium. Paaiškinau situaciją, tas pasakė, kad duomenų atstatyti neįmanoma, bet tuo pačiu pasakė, kad duomenys, kaip žadėta, nedingo. Pasakiau, kad jeigu duomenys nedingo, tuomet juos galima atstatyti net ir kopijuojant iš vieno naršyklės lango į kitą. Štrausas pasakė jie to nedarys. Pasiūliau mums sumokėti, kad nusamdytume žmogų, kuris tai padarytų. Štrausas pašaipiai paprašė atsiųsti formalią pretenziją raštu.

Žodžiu, jeigu norit netekti turinio savo svetainėje ir rūpintis jo atstatymo patys, o taip pat tuščiai bendrauti su rašytinius ir žodinius pažadus pamirštančiais trintukais, samdykite serveriai.lt. Kontora supuvusi nuo pat galvos.

sharchanas's picture

kovot

neduodam sikt ant galvos. reik pasiziuret i http://www.vartotojoteises.lt/index.php?916294592 , ar i valstybine ne maisto produktu inspekcija ir ieskot teisybes

gib's picture

Vartotojas

Šiuo atveju paslaugos pirkėjas yra ne fizinis asmuo, todėl vartotojų įstatymas netaikomas. Įvertinsim ar verta į šūdą rankas teptis ir gal duosim advokatams uždirbti. Tačiau bet kuriuo atveju, neužmirškit visiems papasakoti apie UAB „Interneto vizija“ ir serveriai.lt.

sharchanas's picture

uz3.14so

visalaik suvedinedavau unike.org ir viskas buvo gerai. daba jei taip vedi tai "Baigėsi prisijungimų limitas Serveris unike.org per ilgai neatsako." tenka vesti www.unike.org. sunku nera, bet tai mane bent jau erzina.

ps prisiminiau anxciau man atrodo buvo problemu jei vesdavai www.unike.org rasydavo ta pati ka ir daba...

pps naudoju firefox

gib's picture

DNS Cache

Problema yra ne unike.org, bet DNS. Buvo pakeistas unike.org host'o IP adresas, o tavo kompo arba DNS serverio cache'e liko sena info. Gali CLI padarašyti "ipconfig /flushdns", išvalyti naršyklių cache'ą ir turi padėti, jeigu problema tavo windoziniame kompe.

P.S. Dar yra vienas būdas pasiekti Unike: http://unike.org.eukaliptas.serveriai.lt/ Wink

gib's picture

Skaineta

Šiandien ir aš negalėjau pasiekti Unike. Su nslookup išsiaiškinau, kad vienas iš „Skynetos“ DNS serverių (beam.skynet.lt) turi seną informaciją. Parašiau, kad pataisytų.

sharchanas's picture

sakiau

nu va. as kai flush padariau, tai pazejau kad niekas nepasikeite ir nusispjoviau, vistiek iki birzelio men niekur nevaziuosiu, nes fucking sesija+baigiamojo rasymas

gib's picture

Fuck serveriai.lt

Šiandien vėl svetainė buvo nepasiekiama dėl daunų serveriai.lt, nežinau kiek laiko, gal nuo pusiaudienio.

Jie vėl keičia IP adresą, tai pagaliau nusprendžiau įrašyti jų NS servus į DNS. Įrašau ir ką? Neveikia - jų serveriuose nėra įrašo, nors išvakarėse atsiuntė pranešimą, kad reiktų nurodyti jų NS servus savo domain name provider'io sistemoje. Skaminu, sakо: „sutvarkysim po 5 min.“. Nesutvarkė! Skambinu po 15 min. - gaidžių jau nėra, atsiliepia autoatsakiklis. Nusiunčiau ICQ ir el. p. pranešimus, gal ir ne dėl jų, bet dabar jau pradėjo veikti.

Reikia problemų - rinkis serveriai.lt!