Skip navigation.
Home
Neither Bike Nor Trike

Vienratininkų vieta kelyje

gib's picture

Šiandien skambinau į Susisiekimo ministeriją ir kalbėjau su Saugaus eismo departamento direktorium Virgilijumi Sadausku. Per pokalbį supratome, kad vienratininkų vieta kelyje yra neapibrėžta, ir mums buvo pasiūlyta parašyti ministerijai raštą, išdėstant mūsų pageidavimus. Šią savaitę žadu parašyti ir išsiųsti, kad į pasiūlymus būtų atsižvelgta darant KET pakeitimus.

Tikriausiai niekam nėra abejonių, kad vienratininko vieta yra ne važiuojamojoje kelio dalyje, nes pusiausvyros praradimas yra gana dažnas, palyginus su bet kuria kita transporto priemone, ir yra pavojus papulti po automobilio ratais. Kita vertus, važiavimas vienračiu yra labai artimas pėsčiojo ėjimui, kadangi:

  • greitis yra palyginamas su bėgimu ristele
  • kūno padėtis yra stati
  • vienratis nereikalauja parkavimo, todėl susisiekiant yra privažiuojama prie pat durų
  • pats vienratis nėra pavojingas pėstiesiems, kadangi pats negali riedėti (iš inercijos) ir paleistas krenta žemėn ir sustoja
  • vienratininkas yra manevringas kaip pėsčiasis, kadangi gali stovėti ir apsisukti vietoje, nenulipdamas nuo vienračio

Todėl vienratininkas turi būti pėsčiasis!

Suprantama, kad čia kalbame tik apie vienračių naudojimą susisiekimui, o ne ekstremaliam sportui. Vienračių trials mėgėjas gali būti tiek pat pavojingas aplinkiniams, kaip parkour mėgėjas – traceur, kuris techniškai yra pėsčiasis.

Kviečiu visis pareikšti pritarimą, nuomonę, papildomus argumentus ir konstruktyvią kritiką. Tai man padės apibendrinti Lietuvos vienratininkų interesus ir tinkamai suatstovauti klubui.

Image Hosted by ImageShack.us

fanas's picture

pritariu

Pritariu

gib's picture

Raštas

Pilnamečiai nariai arba jų tėvai – LR piliečiai su balsavimo teise, norintys prisidėti prie pasiūlymų Susisiekimo ministerijai dėl KET rengimo, gali rašyti „Unike“ el. paštu ir gauti rašto projektą. Raštas bus išsiųstas rytoj vakare, jeigu nebus gauta reikšmingos kritikos.

Cholerikas's picture

Man rasta persiusk akim

Man rasta persiusk akim permest jei nesunku.

sharchanas's picture

Etc

Buvau truputi atitrukes nuo pc, tik daba perskaiciau. Bet teksta vistiek idomu butu pamatyt. Ps visai nesupykciau, jog butu galima ir kelkrasciu kaip dviratininkui vaziuoti. Kartais pravercia. Bet jauciau tai kertasi su musu priskyrimu pesciajam. Ir dar idomu sukurs atskira kategorija vienratis, ar tiesiog pataisys pesciojo arba dviracio apibrezima?

gib's picture

Kelkraštis

Jeigu vienratininkas yra pėsčiasis, o kelyje nėra šaligatvio ar pėščiųjų tako, tuomet vienratininkas gali važiuoti kelkraščiu kaip kad gali pėsčiasis eiti. Raštą tau išsiunčiau, jame matysi, kad taip pat prašome leisti vienračiams važiuoti dviračių takais, kadangi būtų neprotinga reikalauti vienratininkų važinėti šaligatviu ar kelkraščiu ten, kur yra dviračių takas. Kitaip tariant, vienratininkas turėtų būti pėsčiasis su teise važiuoti dviračiu taku.

salnius's picture

ok

As pritariu siam pasiulimui

Cholerikas's picture

Perskaiciau, viskas lyg ir

Perskaiciau, viskas lyg ir labai gerai. Tik kazkas uzkliuvo del kalbos kulturos, kur vienratininkas lyginamas su pesciuoju. Ala kad gali is vietos pradet vaziuot ir eit... kazkas pan. Atrodo lyg vienratis gali pradet eit is vietos.

"Vienratininkas gali nesustodamas pradeti vaziuoti ir eiti". Va tiksliau. Kaip jsi gali kazka pradeti jei dar nesustojo Smile Arba minti gal nelabai supratau.

gib's picture

Kalbos kultūra

Ačiū už taisytojų pastabas dėl kalbos kultūros (geriau nemoku :'(). Nelabai supratau ką ir kaip taisyt, nes pats rašęs sunkiai matau klaidas, bet vis viena perfrazavau. Beje, tau siųstam tekste taip ir yra parašyta: „Vienratininkas gali nesustodamas pradėti važiuoti ir pradėti eiti“. Turima mintyje, kad vienratininkas tai eina, tai važiuoja, tai vėl važiuoja ir šios tranformacijos iš vairuotojo į pėščiajį ir atgal vyksta jam nesustojant. Norima pasakyti, kad dalį kelio, pvz., apeidamas nepravažiuojamas kliūtis, vienratininkas šiap ar taip yra pėsčiasis, nes eina kojomis.

Nemanau, kad būtina poetiškai tiksliai aprašyti kuo vienratininko važiavimas panašus į pėsčiojo ėjimą, nes siūlomi smulkūs KET pakeitimai yra suprantami ir be šios beliatristikos, kurios galėtų iš viso nebūti, bet nepakenks. Manau, kad kolega ministerijoje supras.

Cholerikas's picture

Beabejo tai nieko nekeicia,

Beabejo tai nieko nekeicia, bet as nesupratau minties visgi Smile

gib's picture

Retarded ;)

Nesvarbu, gib atsakingas Wink Laiškas išsiųstas, tema baigta.

gib's picture

KET pakeitimai

Šiandien kalbėjau su ministerijos atstovu. Minėjo, kad mūsų prašymą gavo ir pažadėjo išsiuntinėti kitoms KET klausimą sprendžiančioms ministerijoms. Patvirtino, kad mūsų neapibrėžta padėtis ir siūlymas vienratininkus prijungti prie pėsčiųjų ir t.t. yra suprantami. Pasidomėjau kada naujos KET bus priimtos. Atsakė, kad planuojama šiais metais pateikti projektą tvirtinimui ir pasiūlė apie 2006 m. gruodžio 20 d. paskambinti dėl tikslesnio laiko. Žodžiu, tikimės, kad valstybės tarnautojai baigs darbą teisingai.

Cholerikas's picture

Gerai jei tas musu noras

Gerai jei tas musu noras isties suprantamas, kad tik kiti valdininkai nenumotu ranka i tokia mazuma kaip mes. Puikiai padirbejai Gib. Thumbs up.

gib's picture

Ministerijos atsakymas

Šiandien gavom Susisiekimo ministerijos atsakymą (PDF), pasirašytą ministerijos sekretoriaus Valdemaro Šalausko.

Atsakymu esu didžiai nustebęs Equal Grin Ministerija nusprendė, kad vienratininkams nereikia žinoti kas jie tokie yra pagal Kelių eismo taisykles: Grin

Šalyje vienratės transporto priemonės nėra plačiai paplitusios, todėl manytume, kad šiuo metu reglamentuoti minėtų transporto priemonių naudojimą ir priskirti jas vienai ar kitai eismo dalyvių kategorijai nėra tikslinga.

Savo atsakyme ministerija du kartus pavadino vienratį transporto priemone. Trubūt reikia suprasti, kad vienratis yra transporto priemonė ir privalo važiuoti važiuojamąja kelio dalimi kartu su kitomis transporto priemonėmis.

Ministerija taip pat mano, kad eismo dalyvių reglamentuoti nereikia, jeigu jų yra nedaug. Įdomu, kaip atrodys eismas piko valandomis, kai vienratininkai pradės važinėti važiuojamaja kelio dalimi. Taip pat įdomu, kaip tai paskatins žmones pasirinkti šią transporto priemonę susisiekimui.

Absurdiškesnio argumento sugalvoti neįmanoma!

Štai taip (PDF) Susisiekimo ministerija rūpinasi saugiu eismu keliuose ir ekologiško bemotorio transporto plėtra.

Deivis's picture

gal jie net nezino kaip

gal jie net nezino kaip vienratis atrodo Grin

gib's picture

Ignorance

Manau, kad jie daug ko apie padėtį keliuose nežino. Pvz., dviratininkų ir riedutininkų padėtis ne ką geresnė. Bet jiems pinigus moka ne tik automobilių vairuotojai, todėl privalo sužinoti kas yra vienratis prieš rašydami atsakymą.

fanas's picture

trūksta žodžių

Nu man tai trūksta žodžių, kažkokia nesamonė.
Tai dabar taip išeina, kad jeigu aš prarandu pusiausvyra ir nugriūnu vidury gatvės, o vienratis, tarkim, atsitrenkia i automobilį ir pedalu nubrozdina dažus, tai kaltas lieku aš??
O jeigu aš važiuoju, ir nugriūnu, o ant mano vienračio užvažiuoja automobilis, tai klatas vėlgi aš?

Deivis's picture

fanai

fanai tu nugriusi Grin tai gal masina bus kalta Grin nes nesilaike saugaus atstumo Grin bent jau taip turetu buti.

fanas's picture

taip turėtų būti

O kai taip ir atsitiks (tfu tfu tfu, spjaunu per peti), tai tie mentai skaitys tarp eilučių, čia viskas aišku kaip dieną.

gib's picture

Vienratis kelyje

Griūti nereikia! Jeigu griūdamas padarysi žalos vairuotojui ar pėsčiajam, turėsi ją atlyginiti. Tačiau ministerijos atsakymas reiškia, kad vienratininkai nežino kaip jiems važiuoti keliais – ir nereikia, nes jų yra mažai. Nori – važiuok šaligatviu, nori – važiuojamaja kelio dalimi. Jeigu atsitiks eismo įvykis, teisme sužinosi ar turėjai teisę daryti taip, kaip darei.

Pvz., jeigu tave partrenks automobilis, teismas tikriausiai pripažins kaltu automobilį, nes Susisiekimo ministerija paaiškino, kad vienratis yra transporto priemonė ir turi važiuoti važiuojamąja kelio dalimi Equal Grin Tačiau jeigu tave pargriaus ir sužalos praeivis šaligatvyje, kaltas būsi tu, nes, anot Susisiekimo ministerijos, esi transporto priemonė ir kelyje turi važiuoti ne šaligatviu, o kartu su automobiliais.

Deivis's picture

bet .

bet tau prades sakyti kad atsvaito neturejai kokio Grin :D

gib's picture

Techninė klaida

Manau, kad Susisiekimo ministerijos sekretorius V. Šalauskas nėra visiškas idiotas ir buvo padaryta techninė klaida, nes ir patys vienratininkai nenorėtų važinėti vienračiais važiuojamojoje kelio dalyje ir, kitą kartą važiuodami automobiliu, traiškyti kitus vienratininkus.

Kaip galvojat, ar reiktų dar kartą paklausti Susisiekimo ministerijos ar tai buvo techninė klaida? Ar jau viskas aišku ir iš karto pradedam važinėti lygia, asfaltuota, visad nuvalyta ir druska pabarstyta danga, o po to kreipiames į teismą, reikalaudami kitokių teisių kelyje.

Cholerikas's picture

Viskas cia aisku ir taip,

Viskas cia aisku ir taip, vazinejame kaip vazinejome ir tiek. Visgi dabar vazinejame taip kaip mums patogu, neverta rpadeti taskytis gatvese, trukdyti eisma ir rizikuoti buti suzalotiems.

gib's picture

Law

Viena vertus, tik nestabilios psichikos vienratininkas važinės pagal KET važiuojamąja kelio danga tarp automobilių. Kita vertus, manau mes nenorime nuo nervingų pėsčiųjų gauti į rura. Deivis tau gali papasakoti kaip jį močiutė Pilies g. nuo vienračio nuvertė. Manau, visiems bus geriau, jeigu gyvensime ne anarchijoje, o pagal įstatymus.

Cholerikas's picture

Nesvarbu kur vaziuosi -

Nesvarbu kur vaziuosi - visur incidentu pasitaiko. Bet geriau kai bobute nustumia, o ne kai audine nutrenkia :)Realiai tai nemanau, kad zmones pyksta, galbut retkarciais pyksteli kaikurie, kai is galo pro peti pravaziuoji - issigasta.

gib's picture

Ginčas

Problemos prasideda atsitikus eismo įvykiui, kurie pasitaiko ne dažnai, bet pasitaiko. Kartą iš parduotuvės išlekia vaikas ir tarytum aklas tiesiai į mane, važiuojantį šaligatviu. Niekam nieko neatsitiko, tik man teko nulipti, užlipti ir važiuot toliau. O kas jeigu jis būtų į vienratį dantis išsimušęs ar dar ką? Aš būčiau kaltas be jokių kalbų, nes kaip transporto priemonė turėjau važiuoti važiuojamąja kelio dalimi. Tačiau, jeigu vienračiai galėtu važinėti ten, kur vaikšto pėstieji (teisingiausia), tuomet nebūčiau pažeidėjas vien už tai, kad pasitaikiau vaiko lėkimo trajektorijoje.

predo's picture

GHEEZ

Nesuprantu kokią pornografiją daro ta ministerija... Jiems reiktų pamatyt kaip atrodo važiavimas vienračiu. Lengviausia yra priskirti vienratį prie tam tikros grupės teoriškai, o praktiškai kur kas sunkiau. Taip, vienratis turi ratus, atšvaitus. Gali važiuoti asfaltu, sustoti, pasukti ir t.t. Bet tereikia įsivaizduoti: jei motociklininkai skundžiasi, kad juos užspaudžia gatvėse, tai kaip mūsų neužspaus? Taigi čia vienas juokas su durelėm nu3,14st kokį klauną gatvėje. Ką jau kalbėt apie spūstį prie šviesoforų?... Ten iš vis... Mašinos stabdo, o po to gazuoja... Nereitai ir vairą pasukioja... Manau iš vienratininko teliktų šlapia vieta.

Šaligatviai yra tinkamesni. Kaip gib minėjo, greitis palyginamas su ristele ir t.t., todėl gali keliauti kaip pėstysis. Žalos tau niekas nepadarys, o ir tu niekam. Aišku, visada yra išimčių.

Rašom siųlymą dėl pakeitimų diplomatiškai. Po to, jeigu kas - lauks teismai ar panaši velniava, kad neliktume vidury kelio.

Na, nesiseka man čia reikšti minčių pamačius tokį absurdą, todėl verčiau baigsiu Grin

gib's picture

Who cares

Problema yra ne ta, kad ministerstsva nesupranta, kad vienračiai turi važinėti ne važiuojamaja kelio dalimi. Problema yra ta, kad vienračiai pagal KET yra transporto priemonė, turinti važinėti važiuojamąja kelio dalimi, o ministerijai į tai nusispjaut, maždaug – jūsų mažai, tai ir nelįskit. Savo atsakyme ministersta totaliai nusišnekėjo, rašydama, kad „priskirti jas [vienrates transporto priemones] vienai ar kitai eismo dalyvių kategorijai nėra tikslinga“. Tai kad jos jau yra priskirtos „transporto priemonių“ kategorijai! Saugumo prasme gal ir būtų geriau, jeigu Kelių eismo taisyklėse transporto priemonė būtų abibrėžta kaip įrenginys, išskyrus vienračius, skirtas žmonėms ir (arba) kroviniams vežti. Jeigu taip butų padaryta, ne tik de fakto, bet ir de jure būtų neįmanomas vienračių eismas kelyje. Na o kol kas vienratininkai turi kelyje teisių daugiau negu dviratininkai, gali nevaržomai manevruoti tarp automobilių, etc.

Suprasdama, bet atsisakydama spręsti problemą Susisiekimo ministerija puoselėja anarchiją. Bent jau aišku kam pareikšti ieškinį dėl žalos atlyginimo kai vienratininkui kelyje atsitiks nelaimė.

sharchanas's picture

deivis vs bobute

gal galima placiau? negirdejau apie toki nutikima

gib's picture

Ragana

Nieko ten ypatingo nebuvo. Išsigando ir trenkė delnu į pasturgalį. Gal buvusi boksininkė ar imtynininkė purve Wink Vieni žmonės iš netikėtumo aikčioja, juokiasi, kalbina, o kiti – kumščiuojasi.

salnius's picture

nesupratau

Tai taip supratau is sito visko, kad vienratininkam(em) galima vaziuoti gatve tarp masinu... ar ne? visdel to kaip ten ta ministerija pritare??

gib's picture

Brain Damage

Šiandien gavau iš Susisiekimo ministerijos dar vieną raštą, kuriame jie vėl rašo, kad reikia diskutuoti, o kol kas nežada priskirti vienračių kokiai eismo dalyvių kategorijai, teisindamiesi, nepatikėsit – tuo, kad cituoju: „Susisiekimo ministerija taip pat neturi informacijos apie kitų šalių patirtį dėl vienračio apibrėžimo traktavimo teisės aktuose“ Grin Ankščiau dar nesu girdėjęs, kad Vyriausybė Lietuvos įstatymų nesilaikymą grįstų kitos šalies patirties nežinojimu Grin Juokingiausia tai, kad vieną kartą paGoogle'inęs radau UK ir kitų šalių įstatymus, kuriuose vienračiai arba atvirai minimi ir priskiriami pedalais varomoms transporto priemonėms, arba patenka į pėsčiojo apibrėžimą.

Žodžiu, šią savaitę turim atrašyti, palaukti kiek priklauso, ir tuomet kreipsimės į teismą. Su advokatu pakalbėjau, problemų jokių nebus. Pagal tai kokias nesąmones rašė ministerija, byla yra laimėtina. Tauta pasijuoks iš A. Butkevičiaus karalystės, padarys garą reklamą vienračiams.

ceburekas's picture

O.O

bliamba ziuriu tu cai rimtai nusprendei kovoto del vienraciu vietos kelyje. RESPECT !!!!!

gib's picture

Idiocracy

Šiandien kalbėjau su Susisiekimo ministerijos klerku ir kurio išgirdau neįtikėtina samprotavimą. Maždaug, vienračiai yra nesaugūs ir jais negalima važinėti keliais, nes netgi ir dviračiai yra nesaugūs: statistika yra baigsi, dviratininkų daug nukenčia ir žūsta. Kaip supratau, bus daromi įstatymo ir KET pakeitimai, kad vienračiais būtų uždrausta važinėti, nes Susisiekimo ministerija atrado kažkokį raštą, kad kažkurios neįvardintos Vokietijos žemės dokumentuose minima, jog vienračiai yra skirti važinėti uždarose patalpose. Logika geležinė! Jeigu dviračiu ir vienračiu važinėti nesaugu, tai juos reikia uždrausti. O tai, kad daugumos eismo įvykių kaltininkai yra automobiliai, ir kad dėl jų keliai yra nesaugūs, triukšmingi ir dvokia yra nesvarbu. Supratau, kad Susisiekimo ministerija dviračius ir vienračius palaidojo, todėl sekantis logiškas žingsnis yra laidoti beratį pėsčiąjį. Panašu, kad šaligatviu sąskaita bus platina važiuojamoji kelio dalis, kad automobiliams būtų mažiau kliūčių kelyje.

Skarotas's picture

Supamos KĖDĖS

Galvos tiems, sėdintiems ant sukamų/supamų kėdžių, susisukusios. Kur dar Riedutininkai, Riedlentininkai ir t.t. ...visus sukišam į sporto salę tegu važinėja kol uždus ..ar kaip? Ir tai nesaugu... koks girtas komisaras su nauju džipu į salę atsitrenks.. Nose Smile Juokas per ašaras...

ceburekas's picture

hmm

seip jei unikai bus uzdrausti tures buti daromos atskiros aiksteles arba sales, bet kad lietuvoj butu taip padaryta ?! jau zuokas geriau isleis babkes naujai oranziniu veliku partijai Frown

Deivis's picture

Manau reikia tokiu dviraciu

Manau reikia tokiu dviraciu kaip oranziniai. Blogai kad musu tauta tokia bloggaaa Frown

Skarotas's picture

Nereikia...

Nereikia ant savo Tautos šik... viskas gerai su ja.. aš didžiuojuos, kad esu Lietuvis Nose Smile

predo's picture

Transportas

Ši byla laimėtina, kadangi laisvai galima parodyti, jog maksimalus greitis yra apie 30 km/h. O krentant su vienračiu labai lengva nušokti ant kojų ir sugauti balną. Žodžiu reiktų padaryti kovą UNI vs. MOTORCYCLE . Palyginus viską net pačiai ministerijai būtų juokinga, kiek žalos gali suteikti paprastas ratukas. Žodžiu tema be galo be krašto. Teisme yra šansas 9 iš 10, kad uni bus priskirtas pėstiesiems.

Ratas + gatvė = ?

Kaip juda šitas reikalas?

[Vienratininkų garbės konsulas Palangoje]

trymas's picture

ratas + gatve = 0

kazkaip itariu, kad nejuda sitas reikalas.

gib's picture

KET

Ministerijai paaiškinom problemą, kad vienračiai pagal KET yra transporto priemonės, turinčios važinėti važiuojamaja kelio dalimi. Iš balvono V. Šalausko gavom atsakymą, kad ministerija nieko nežada keisti, taip ir atsitiko - naujos redakcijos KET jokių pakeitimų šiuo klausimu. Tačiau šiais metais vėl skaitom „15min“ (PDF):
Tačiau Susisiekimo ministerijos Saugaus eismo departamento direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Pumputis „15min“ patvirtino, kad eismo taisyklių pakeitimams, kuriuose bus ir vienračių statuso apibrėžimas, yra intesyviai ruošiamasi.
Duodu pimpį nukąsti, kad jūsų vyriausybė dėjo skersą ant vieno rato ir niekas ten nieko nesiruošia daryti.

Supakuotas

Skuode buvo supakuotas vienas pacanas dėl to, kad važiavo per gatvę.
Dabar jam ten namų areštas dvi savaites arba nesirodo mieste su ratu.... Liūdnas reikalas.

[Vienratininkų garbės konsulas Palangoje]

gib's picture

WTF

Kąbl*? Išsamiai prašom!

trymas's picture

placiau

placiau galima? skuode kazkas uni turi ar kazko as nesupratau??

Skuodas

Yra taip: Ten gyvena Tomazas, yra čia užsiregistravęs ir rašo. Jis turi nupirkęs mano KH24. Važinėja Skuodo gatvėse ir mieste. Šiandien policija supakavo, kad pervažiavo gatvę kelis kartus. Pats sakėsi, kad dar šokinėjo ant suoliukų, bet mentai apie tai nieko.
Labai smulkiai nežinau, kiek Tomas papasakojo per SMS, tiek.
Policija vakarop apsilankė namuose ir šnekėjo ten su visais. Visi liko nieko nesupratę ir eis aiškintis į savivaldybę.
Jam skyrė baudą nesirodyti miesto gatvėse dvi savaites, arba bus imtasi griežčiau. Jis nusprendė aiškintis viską ir važinėti po miškus....

Aš antras žmogus, kaip realiai ten viskas - Tomas tik žino.

[Vienratininkų garbės konsulas Palangoje]

gib's picture

ToMaZaS

Kalbėk, ToMaZaI, išversim!

Važiuojamąja kelio dalimi važinėti neverta, nes tikrai nesaugu - geriau šaligatviu. Tačiau pagal įstatymo raidę (KET) reikia (!) važiuoti važiuojamąja kelio dalimi ir šią problemą pripažino Susisiekimo ministerija. Jeigu farams nepatinka, kad kartais važinėjama važiuojamąja kelio dalimi, tegu skaito KET ir neišsipisinėja. Niekas be reikalo po mašinų ratais nelenda.

marius's picture

KA?

O geras, nezinojau, kad yra bauda - namu arestas. Grin
Man rods, mentai cia eilini karta s*** sumale...

trymas's picture

absurdas

kazkas cia keisto, negali but jog dave namu aresta Grin absurdas..

Areštas

Nu ne tiesioginis areštas, tik, kad nesirodyti mieste su ratu.
Pats gali, su kojom Smile

[Vienratininkų garbės konsulas Palangoje]

nu jo ...

nu kad pas mus Skuode db paliko tikras kalejimas , visur kruva kameru bent kas mentam nepatinka iskart prisiknisa , o su uni jau ir nevaziuoju dvi savaites tai reiks bandyt vel islyst Smile

sharchanas's picture

bauda

kokio dydzio bauda grasino ir kuo motyvavo kad negali vazineti?

EDIT: gal turi kokiu rastisku dokumentu ar ko nors. zodziu papasakok viska nuosekliai ir aiskiai. Maz pavyks prasisukt ir vel koki straipsneli i media prastumsiu Smile

NickAn's picture

Ideja bet ar galesim igyvendint?

Gal kas nori pavaziuot i Skuoda ir padaryt ten meet'a Smile Pratinsim vietinius policininkus prie unio vaizdu. Tik klausimas su transportu ir laiku. Ka manot? Pakeliui galim pakamt Kauno atstovus. Nygeris manau pats atvaziuos Wink

AiVoras's picture

Kada?

Kada maždaug galvoji? Šį mėnesį? Nes man koja lūžus, nežinau kada leis raidint vėl. Gal rugpjūtį. Angry

sharchanas's picture

palaikau

as buciau uz. bet laisvas tik nuo rugpjucio vidurio. norvegija laukia...

gib's picture

Trakšt

O kaip koja lūžo?

nu

nu policija man sako uzkliusi uz akmenuko ir papulsi po masina Smile Todel taip sako po keliu avariju pas mus kai zuvo keli vaikai. todel ir negali per gatve vaziuot , sako turi nusinest iki aiksteles ir ten vazinet , o bauda sako galejo but virs 600lt !

sharchanas's picture

uz ka?

tik ka namo parsivilkau. hmm idomu uz ka tie 600lt. zodziu reik pasiust uni desanta Smile

sorry

sorry , kad nepranesiau buvau nuejas su draugais i policija tai sakom pasizekit taisykles(KET) nu ir ka ... Jie paziejo dar internete kazka ir atsipraso uz nemalonumus kuriu pridare , ir gavom visi dovanu po lemene Smile