Kokio dydžio vienračio man reikia?

Pasirenkant vienračio rato dydį du svarbiausi veiksniai yra:

Mažiems vaikams yra gaminami vienračiais su mažais 12" ratais, o suaugę aukšti žmonės dažniausiai renkasi 24" ir didesnius ratus, nebent važiavimo stilius reikalauja 20" rato. Reikia turėti mintyje, kad mažesniu ratu yra lengviau išmokti važiuoti, todėl populiariausi mokomieji vienračiai turi 20" ratus. Kojų ilgis gali riboti vienračio pasirinkimą, nes kartais ir patrumpinus balnavamzdį vienratis gali būti per didelis, arba pakeitus komplektuojamą balnavamzdį į ilgesnį vienratis gali būti per mažas. Galima pasimatuoti kojų ilgį (nuo žemės iki kirkšnies stipriai į tarpukojį įremus, pvz., knygą) ir pasitikrinti kokio dydžio ratai tinka.

Turint polinkį į triukus (freestyle, street/trials, hockey) greičiausiai reikėtų svarstyti 20" vienratį, net ir esant aukšto ūgio. Tačiau esama gyvų pavyzdžių, kai vienratininkai važinėję didesniais ratais be vargo atlieka sudėtingus triukus 24" vienračiais.

Jeigu labiau domina važinėti didesnius atstumus ir ne tik gerais keliais, bet ir miško takais, per žolę, purvą ar sniegą, ne tik lygumose, bet ir kalnuose (muni) reikėtų rinktis iš 24-29" rato dydžio vienračių. 24" ratas yra patvaresnis ir su 3" padanga yra pakankamai didelis, lengvas ir labai minkštas, gerai sugeria kelio nelygumus ir tinka šuoliams. 29" ratas yra silpnesnis, bet lengvesnis ir greitesnis, todėl labiau tinka važiuoti mažiau sudėtingomis trasomis ir kur reikalingas didesnis greitis.

Tuomet, kai reikia greitai įveikti didelius atstumus, pvz., važinėjant į darbą, po miestą su reikalais ar keliaujant (road, commuting, touring), rekomenduojamas didelis vienračio ratas 28-36". 28" ar 29" ratas yra patogus, pigus ir populiarus (622/700c ratlankis kaip daugelio miesto dviračių), bet pakankamai greitas. 36" ratas yra retas, tačiau gerokai greitesnis.