Kaip surinkti vienratį?

Vienratis iš gamintojo atkeliauja pusiau surinktas dėžėje. Jį surinkti labai lengva turint įrankius, pvz., sulankstomą dviračio raktų rinkinį (verta turėti).

Vienračio komplektą dėžėje paprastai sudaro:

Pirmiausia reikėtų prisukti ratą prie rėmo. Svarbiausia nesupainioti pusių ir įdėti ratą taip, kaip rėmo dešinėje pusėje būtų dešinysis švaistiklis (žymimas R), o kairėje – kairysis (žymimas L). Ratas prie rėmo prisukamas varžtu su 10 mm veržle, todėl reikia turėti 10 mm veržlinį raktą. Jeigu rėmas aliumininis, pvz., Kris Holm, yra tik varžtas, kuriam prisukti reikia 6 mm šešiakampio (dviratinio) rakto. Varžtus reikia prisukti tik tiek, kad neatsisuktų, ir neveržti tiek, kad dėl suspaustų guolių nesisuktų ratas.

Toliau geriausia prisukti pedalus. Čia taip pat yra svarbu dešinį pedalą (žymimas R) sukti į dešinį švaistiklį ir kairįjį pedalą (žymimas L) į kairįjį švaistiklį. Pedalai yra prisukami 15 mm veržliniu raktu. Pedalus reikia prisukti kuo stipriau, kad neatsisuktų stabdant ar minant atgal, todėl geriau turėti ilgą raktą.

Galiausiai reikia įkišti balnavamzdį į rėmą ir priveržti jį spaustuku. Jeigu spaustukas yra su integruotu varžtu ir rankena, įrankių nereikia. Jeigu spaustukas su dviratiniais varžtais, reikia 5 mm šešiakampio rakto.

Na ir kaip taisyklė reikia pripūsti padangą, kuri nebūna tinkamai pripūsta.