KNYGA – Apie svetainę unike.org

Knygos antraštė yra iškalbinga! Jeigu šioje ir kitose knygose neradai atsakymo, klausk komentaruose arba susisiek su „Unike“ el. paštu info@unike.org.

Ar galima svetainės tekstams naudoti lietuviškas raides?

Taip, galima ir net labai patartina. Tvarkingai parašytą teksta yra lengviau skaityti, o netvarkingas tekstas paprastai nebaigiamas skaityti – tai kam tuomet iš viso rašyti? Šioje svetainėje naudojamas „unicode“, todėl reikalui esant galima naudoti, pvz., кирилица ir kitų tautų hieroglifus.

Ar galima unike.org asmeninį dienoraštį rašyti „blog“ redaktoriaus pagalba?

Taip, unike.org asmeninį dienoraštį galima rašyti naudojant specialų redaktorių (angl. blog editor). Tinka dauguma redaktorių, kurie palaiko blogapi ir naudoja „Blogger“ XML-RPC engine'ą.

Tikrai geras ir itin patogus redaktorius yra BlogJet, kurios 30-ies dienų bandomają versiją galima atsisiųsti. Paieškojus taip pat galima rasti ne vieną nemokamą blog redaktorių.

BlogJet

Ar naudoju vienratį daugiausia kaip susisiekimo priemonę?

Taip
33% (10 votes)
Ne
67% (20 votes)
Total votes: 30

Kaip išmokti naudotis unike.org svetaine?

Svetainė unike.org yra sukurta naudojant „Drupal“ turinio valdymo sistemą (TVS). Iškilus klausimams gali skaityti oficialius „Drupal“ TVS vadovus arba klausti kitų klubo narių.

CMS

Kaip į tekstą įterpti nuorodą arba paveiksliuką?

Norint į tekstą įterpti nuotrauką ar paveiksliuką reikia:

HTML hiperteksto pradžia yra žymima simboliais „<ženklas>“, o pabaiga „</ženklas>“. Pavydžiui:

Paveiksliukas (nuotrauka) prieš tai turi būti patalpintas kuriame nors server'yje, kad galima būtų įrašyti nuorodą. Jeigu paveiksliuko file'as yra tavo kompiuteryje, gali pasinaudoti, pvz., nemokama ImageShack nuotraukų talpinimo paslauga:

  1. Spragtelk geltoną varlę šio tinklapio dešinėje
  2. Spragtelk „Browse...“ ir nurodyk nuotraukos file'ą savo kompiuteryje
  3. Pasirink „Resize image?“ ir nuotraukos dydį (320x240 paprastai yra pakankamas)
  4. Spragtelk „host it!“
  5. Atsiradusio tinklapio apačioje pasirink „Hotlink for Websites“ ir nukopijuok kodą, paspausdamas „CTRL + C“
  6. Įterpk nukopijuotą kodą į savo tekstą paspausdamas „CTRL + V“

Kokia kalba rašoma unike.org svetainėje?

Svetainėje unite.org yra rašoma lingliskai (angl. linglish). Linglų (lietuvių – anglų) kalba yra labiausiai paplitusi lietuviškuose interneto puslapiuose, todėl mūsų pasirinkimas yra natūralus. Tiesa, už gryną, rišlią ir teisingą lietuvių kalbą arba anglų kalbą narys gauna papildomų taškų ir gerą reputaciją klube.